ARABA HABERLERI

Kategori Arşivi: Araba Modelleri

Haber Aboneliği

Araçların Bagaj Litreleri

Bagaj hacimleri

Merhaba arkadaşlar. Türkiye’de her yıl araç sayısı rekor seviyede artış gösteriyor. Milyonlarca araç özellikle bayram tatillerinde aynı anda trafiğe çıkıyor. Her aile kendi bütçesine ve büyüklüğüne araç tercih ediyor. Kalabalık aileler geniş hacimli büyük araçlar tercih ederken, çekirdek aileler daha standart araçları tercih ediyor. Bayram tatilinde genelde insanlar memleketlerinden organik besinler ve ürünler getiriyor. Bu yüzden araçların hacimleri bu noktada ... Devamını Oku »

80-90 Bin TL Arası 0 Araba Tavsiyesi

Corolla 2017

Merhaba arkadaşlar. Sizlerde benim gibi 0 araç mı bakıyorsunuz. 2.el aracımı satıp 0 araba almayı düşünüyorum. Dizel otomatik tercihim ama fiyat farkı çok olduğu için şuan için kararsızım. Alman markası otomotiv sektöründe büyük bir ağırlığı olduğu şüphesiz. Hem donanım hem malzeme kalitesi olarak herkesin bütçesine hitap edenler araçları mevcut. İşte sizler için hazırladığım liste. Fakat bu liste donanım ve şanzıman ... Devamını Oku »

Hangi Araba Hangi Segmente Ait

Hangi Araba Hangi Segmente Ait

Merhaba arkadaşlar. Araçların segmentleri yani sınıflandırılması, aracın boyutuna, çekiş tipine, iç dizaynına ve ekonomik olma durumuna göre farkılılıklar gösterebilir. Üst, orta ve alt segment olarakta nitelendirilen otomobiller genellikle A,B,C,D,E,F sınıfı segment otomobiller olarak karşımıza çıkar. SEGMENTLER A Segmenti: Diğer araçlara göre basit ve küçük olan araçlardır. En bilindik modeller ise; RCitroen C2, Fiat Panda, Ford Ka, Renault Twingo, Peugeot 107, ... Devamını Oku »

En Sağlam 5 Araba Listesi

Jaguar XE Foto

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle belirtmeliyiz ki bu liste tamamen siteminiz kendi araştırmaları sonucunda açıklanan bir listedir. Kesinlikle resmi bir kaynaktan alınmamıştır. Sizlerden de listeye eklemeyi düşündüğünüz araçları yorum olarak bekliyoruz. Gelişen teknoloji ile birlikte otomotiv sektöründe sağlamlılık ve konforlu olması öne çıkan detayların başında geliyor. Özellikle aşırı hızlarda yapılan kazalar sonucunda ciddi sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bunun sonucunda binlerce insan yaşamını kaybedebiliyor. ... Devamını Oku »

Yeni Hyundai Elentra ve Özellikleri

Hyundai Elentra 2016

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere yeni çıkan huyundai elentra hakkında bilgi vereceğiz. Hyundai nin en gözde modellerinden biri olan Elentra yenilendi. Bir önceki kasasında da büyük revizyonlar geçirmişti. Bu Kasa da Ön panjurdaki farklılıklar arabayı çok şık bir görünüme bürümüş. Ön tampona ledli farlarında eklenmesiyle daha da güzelleşmiş. Ön tasarım aerodinamik göz önüne alınarak yakıt tasarrufu ve ses yalıtımına çok fazla ... Devamını Oku »

En İyi Aile Otomobilleri

honda civic

Merhaba arkadaşlar. Bugün size araba rehberi ekibi olarak en iyi aile arabalarını sıralayacağız. Aile için araba seçimi yapmak çok önemli bir karardır. Bu seçimi yapmanız için size bazı seçenekler sunacağız. Malum aile araçlarından çok fazla özellik beklemekteyiz. Konforlu olacak. Ailenizi güvenle bindirmeniz gerekecek. Uzun yolculuklarda size yardımcı özellikleri olacak da olacak. Çocuk güvenlik sistemleri üst seviyelerde olmalıdır. Isofix , cam kilitleme ... Devamını Oku »

Bayan Sürücülerin Araba Tercihleri

Ford Fiesta

Merhaba Arkadaşlar. Bugün sizlere arabarehberi ekibi olarak bayanların hangi arabaları seçmeleri hakkında araştırma yaptık. Bunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizlere bayanların kullanmaktan hoşlanacağı küçük beden otomatik vites araçları sıralayacağız. Tabiki de bayan sürücü denilince küçük araba sürer diye bir kaide yoktur. Her kesimin sürdüğü arabalar hatta büyük boy SUV katagorisindeki Ama küçük arabanın avantajları vardır. Mesela park etmesi kolaydır. Araç küçük ... Devamını Oku »

Fiat Egea

Fiat Egea

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere Fiat ın Yeni Çıkardığı Egea modelini inceleceğiz. Fiat ın bu yeni modeli olan Egea diğer otomobillerine hiç benzemiyor. Aslında eskiden olan Tipo modelinin devamı olan bu model gerek hatlarıyla gerek dizaynı gerek donanımlarıyla olsun baya farklılık gösteriyor. Bu model için çok uğraşılmıştır. Model oluşturmak için yüklü bütçeler ayrılmış olup 2000 e yakın mühendis fikir babalığı yapmış. ... Devamını Oku »

Ucuz Sıfır Araba Modelleri

Volkswagen Polo

Merhaba arkadaşlar. Bugünkü yazımızda arabarehberiniz ekibi olarak en ucuza sıfır araba modellerini sıralayacağız. Günümüzde araba almak gittikçe zorlaşıyor. Seçim yapmamız gerekiyor. Acaba ikinci el araba mı alsak. İkinci el alırsak temiz midir. Temizse fiyatı uygun mudur ve buna benzer sorularla karşı karşıya kalmaktayız. Bu şekilde düşünen arkadaşlarım sıfır araba almadır bence. İkinci el aldığımda daha yüksek donanımlı diyebilirsiniz ama sıfır ... Devamını Oku »

2016 Opel Astra 1.6 Dizel Otomatik

Opel Astra

Merhaba Arkadaşlar. Bugün sizlere opel astra hakkında bilgi vereceğim. Astra Modelleri opel in amiral gemisi diye adlandırsak yeridir. Bu model uzun zamandır üretilmekte ve devamlı şekilde dizayn değişikliğine uğramaktadır. Bu modelde dizynını çok geliştirmiştir. Daha çok elektronik aksesuarlar kullanmıştır. Aracın dış görümü gerçekten çok agresif olmuştur. İç dizaynıda gayet güzeldir. Size bugun 1.6 dizel otomatik hakkında bilgi vereceğiz. Silindir Hacmi ... Devamını Oku »

Scroll To Top