ARABA HABERLERI
Yeni Nesil Elektrikli Otomobiller

Yeni Nesil Elektrikli Otomobiller

Derindere Motorlu Araçların (DMA) üretmeye başladığı yeni elektrikli araçların pilleri, aracın içine entegre edilen hızlı şarj ünitesi ile artık şarj istasyonuna gerek olmadan şarj edilebiliyor. Yeni nesil DMA modelleri 1,5 saatlik şarjla 400 km yol alabilecek.

Elektrikli Otomobil

Elektrikli Otomobil

Binek araçlara kendi teknolojisini uygulayarak onları tamamen elektrikle çalışan araçlar haline getiren DMA, yeni elektrikli Toyota Corolla modellerini satış ve kiralamaya sundu.

Elektrikli Otomobil

Elektrikli Otomobil

Yeni nesil bu araçların ekonomik yakıt tüketim yönünün ağır basıyor olması gelecekte yolculukların konforunun ve maliyetinin ne derece düzene gireceğinin bir işaretidir. Yeni nesil araçlar bir dakikalık şarjla 4,5 km yol alabiliyor ve 90 dakika içerisinde tamamen şarj edilebiliyor. Bu araçla İstanbul Ankara arası mesafenin toplam maliyeti yaklaşık olarak 6 ila 7 tl arasında bir miktara tamamlanabilecektir.

Elektrikli Otomobil

Elektrikli Otomobil

Elektrikli araçlar geleceğimizin en büyük teknolojileri ve hayatımızın en büyük kolaylaştırıcıları olduğu herkesin malumudur. Hibrit motor üretiminin hız kazanması durumunda ARGE çalışmaları tamamlanan araçlar piyasaya sürülecek ve daha uygun yolculukların önü açılacaktır.

Elektrikli Otomobil

Elektrikli Otomobil

DMA yeni elektrikli modellerin 37 kWh lityum bazlı bataryalar ve 62 kW sürekli güç üretme kapasiteli bir elektrikli motorla desteklemiştir. 37 kWh bataryalarla donatılmış bir araç tam dolu şarj ile 280 km mesafe alabilmektedir. İsteğe bağlı olarak sunulan 50 kWh’lik batarya paketiyle donatılan aracın ise menzili 400 km’ye kadar çıkabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Araç Muayenesi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde araç muayene işlemleri, araç muayene istasyonları ve araç muayene ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında mehmet kahraman

Lisans eğitimimi Eğitim Fakültesinde tamamladım.. Şuanda Şanlıurfa Siverek'te görevime devam ediyorum. Orta okul yıllarımda başlayan araba merakım uzun yıllardır benimle beraber ve bunu zevkli hale dönüştürecek çalışmalara daha çok yöneldim. Arabalarla içli dışlı geçen uzun bir süre zarfında çevremde bulunanların meraklı sorularıyla bir çok kez karşılaştığım ve yaşamımda hazırladığım cevapları siz değerli okuyucularımla paylaşabileceğim böyle bir ortamda bulunmayı uygun gördüm. Sizlere elimden geldiğince yaşadıklarımı, araştırmalarımı ve arabalar hakkındaki düşüncelerimi bu platformda ulaştırmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top