ARABA HABERLERI
Seramik Boya Koruma

Seramik Boya Koruma


Merhaba arkadaşlar. Bugün size seramik boya korumadan bahsedeceğiz. Araçlarımızı korumak için çeşitli yöntemlere başvururuz. İşte bunlardan bir tanesi seramik boya koruma. Seramik adını duyunca aklımıza hemen fayanslar için kullanılan seramik ürünler geliyor. Seramik yüksek ısıda ısıda pişirilmiş toprak demek. Ama uygulamanın bununla hiç alakası yok. Seramik boya koruma minik tüpler içinde sıvı halde bulunan şeffaf bir sıvı.
Seramik kaplama yapılacak araç önceden güzelce temizlenir. Çizik filan varsa onlar da kapatılır ve kurumaya bırakılır. Ertesi gün seramik kaplama olan tüpler yumuşak beze dökülerek araca uygulanır. İşin ehli tarafından yapılması gerekmektedir. 3 kat için 2 yıl, 4 kat için de 3 yıl koruma sağlar. Yani siz kaç kat isterseniz araca o kadar kat sürülür.
Aracın kir ve su tutmasını engeller. Boyayı canlı ve parlak bir hale getirir. Bu parlaklık ve kayganlık araç temizliğini kolaylaştırır. Güneş ışınlarının kötü etkilerini engeller. Aracı cila yaptırmanıza gerek kalmaz. Tabi bu kadar güzel özelliklerinin yanında dezavantajları da mevcut.
Aracı seramik kaplattım artık taş değse bir şey olmaz diyemiyoruz. Malesef öncekinden belki de daha fazla özen göstermek gerekiyor. Kesinlikle makine ile yıkama tavsiye edilmiyor. Güneşte uzun süre kalınca etkisinin azalacağı söyleniyor. Yıkarken özenle, yumuşak şekilde ve fırçasız yıkamak gerekiyor.
Seramik boya korumanın maliyeti 1000-3000 arasında değişmektedir. Açıkcası çok işlevselliği olmadığı için biz pek tavsiye etmiyoruz. Çünkü kaplama sonrası aracınıza yine aynı özeni göstermeniz gerekiyor. Üstüne kaplama bozulmasın diye de ayrı bir önem daha vermek gerekiyor. Hem bu kadar ödeme yapıp hem de araca daha fazla önem vermek… Takdir sizin 🙂

Bir önceki yazımız olan LPG Tehlikeli Mi? başlıklı makalemizde LPG güvenilir mi, lpg kaç kuruş yakar ve lpg mi benzin mi hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Abdi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top