ARABA HABERLERI
Otomobillerde Renk Değiştirme İşlemleri

Otomobillerde Renk Değiştirme İşlemleri

Merhaba. Araçlar normal şartlarda kaza sonrası standart boyalarına tekrar boyanır. Farklı bir renk boyatma seçeneği düşünüyorsanız öncelikle buna kanunlar izin vermiyor. Fakat ruhsata işletme ve yasalara uygun bir şekilde bunu yapabilirsiniz. Ama bu aranızın değerini çok düşürecektir. Çünkü aracın ağır hasar kaydı olduğu ortaya çıkıp aracın değeri bir hayli düşer. Peki arabayı istediğiniz renge boyayabilir misiniz? Üretici firmaların verdikleri kodlar sayesinde sınırsız bir şekilde boya üretilip bu uygulanabiliyor. Kurallara ve yasalara uyulduğu sürece aracınızı istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Araçlarda renk değişimi ne kadar

Araçlarda renk değişimi ne kadar

Peki hangi durumlarda araba boyanmalıdır? Genellikle ağır hasar veya ufak tefek çiziklerde bile boyama işlemleri uygulanır. Üretici firmalar bir aracın boyasının 5-10 yıl rahatlıkla bozulmadan gideceğini söylüyorlar. Tabiki bu sizin kullanma tarzına göre artı eksi olarak değişebilir. Otomobil boyatmak ucuz bir işlem değildir. Fakat sürücülerin boyatmaya uzak kalmasının sebebi, aracı satarken ciddi bir fiyat düşüşünün olmasından kaynaklanıyor.
Araç renk değişim

Araç renk değişim

Otomobillerin boyama işlmeleride uzun sürmektedir. Boyama işlemlerini fiyatı hesaplanırken parça hesabı yapılır. Her parça için ortalama 150-200 TL el emeği alınır. Fakat bu miktarın aracın modeline ve büyüklüğüne göre değişim göstermektedir. Ortalama bir fiyat verecek olursak 2000-5000 TL arasında bir miktarı gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan Araçlarda Lastik Basıncı Ne Kadar Olmalıdır başlıklı makalemizde Arabanın lastik basıncı, araçlardaki lastik ayarları ve lastiğin basıncının ölçülmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunuyum. Teknoloji ve araba konusunda oldukça meraklıyım ve yıllardır birçok konuda araştırma fırsatım oldu. Bu edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için böyle bir platform oluşturdum. Sizlere gerçek ve kolay ulaşılabilir bilgiler sunmak için hizmet etmek için buradayız. Umarım sitemizde size yararlı bilgiler bulmanızı sağlayabiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top