ARABA HABERLERI
Otomobilinizi Güvende Tutmanın Yolları

Otomobilinizi Güvende Tutmanın Yolları

Merhaba arkadaşlar. Bugün size otomobilimizi güvende tutmanın yollarından bahsedeceğim.

Aracımızı korumanın ilk yolu kapalı bir alanda muhafaza etmektir. Ya da aydınlık bir yerde bırakmaktır.

Aracımızı güneşten ve kar gibi etmenlerden uzak tutmamız gerekir.

Aracımıza boya koruma, cam filmi, krom kaplama yapabiliriz.

Araba

Araba Korunması

Aracımızın anahtarını az çıkıyorum diye düşünüp üstünde bırakmayın. Anahtarı alın ve kapıların kilitli olmasına dikkat ediniz.

Aracımızda değerli eşyalarımızı bırakmayınız. Çok mecbur kalıyorsanız arabanın görünmeyen yerlerinde muhafaza ediniz. Torpido bagaj gibi.

Otoparklarda dikkat etmeniz gerekir. Otopark görevlisi olduğuna emin olmadan arabanızı teslim etmeyiniz. Teslim ettiğinizde ise teslim fişi ya da benzeri bir evrak alınız.

Trafik ışıklarında ya da trafiğin yoğun olduğu yollarda pencereniz açıksa yan koltuğun üstüne alınabilecek eşyalarınız koymayınız. Cep telefonu, laptop vb gibi.

Otobanlarda ve ıssız yollarda yardım isteyen ya da otostop çeken insalara karşı süpheci davranınız. Yardım isteyen birini gördüğünüzde arabadaki değerli eşyalarınız güvence altına alınız. Anahtarınızı yanınıza alın ve kapıların kilitli olduğuna dikkat edin.

Aracımıza eğer imkanımız elveriyorsa kasko yaptıralım.

Ara arteller yerine Ana yollardan gitmeyi tercih edelim.

 

Bir sonraki yazımızda görüşmek ümidiyle..

Bir önceki yazımız olan Otomobillerde Konfor Sistemleri başlıklı makalemizde Araçlarda donanım çeşitleri, Araçlarda Lüks Sistemler ve Otomobillerde konfor Donanımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunuyum. Teknoloji ve araba konusunda oldukça meraklıyım ve yıllardır birçok konuda araştırma fırsatım oldu. Bu edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için böyle bir platform oluşturdum. Sizlere gerçek ve kolay ulaşılabilir bilgiler sunmak için hizmet etmek için buradayız. Umarım sitemizde size yararlı bilgiler bulmanızı sağlayabiliriz.

Bir yorum

  1. harika bir blog paylaşımlarınız için teşekkür ederim 🙂

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top