ARABA HABERLERI
Otobanda Hızlı Gidip Çıkışta Beklemek Cezayı Engeller mi?

Otobanda Hızlı Gidip Çıkışta Beklemek Cezayı Engeller mi?

 

   Merhaba hiz koridoru uygulamasından daha önce bahsetmiştik. Otomobiller için 120 km hız sınırı vardır. Onun üzerinde hızla gidip yolu erken tamamlarsanız ceza yazılır. Bu uygulamaya göre hızlı giymek isteyen kişiler otobana giriş saatlerine bakıp hızla gidiyor ve en son gişe önünde çıkışta bekliyor. Süresini tamamlayıp öyle çıkıyordu. Son yapılan açıklamalara göre devlet bunun da önlemini almış. Yani hızlı gidip çıkış gişesinde veya mola yerinde beklemenin manası yok. Yolda ara ara hız radarlari var. Bunlar da sizin hızınızı kontrol etmekte. Siz süreyi tamamlayıp çıksanız da bu yol arasındaki radarlara yüksek hızla girerseniz yine ceza yazılıyor. Güvenliğiniz için ve ceza yememek için 120 km hızı geçmeyin lütfen.

Ve son olarak hafif ticari denilen ve ruhsatta kamyonet olarak adı geçen arabalar için de hız sınırı 95 Km dır. Onlar kendilerini otomobil zannedip 120 km ile gitmesinler.

Bir önceki yazımız olan Araç Muayene Raporunun Değerlendirmesi başlıklı makalemizde Araba muayene raporu degerlendirmesi, Araç muayene raporu ve Muayene raporu degerlendirmesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Abdi

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top