ARABA HABERLERI
LPG Tehlikeli Mi?

LPG Tehlikeli Mi?

Merhaba arkadaşlar. Toplumumuzun genel kesiminde çok sayıda kirli bilgi bulunmaktadır. Bunlar genelde sağlık ve teknik alanında kulak dolma bilgilerdir. Kendilerini uzman zanneden kişiler arabalar hakkında da çok sayıda kirli bilgi ile insanların kafasını karıştırmaktadır. Bizde ekibimiz olarak sizlere uzmanlar tarafından belirtilen doğru bilgileri sizlere aktarmak istiyoruz.
Tüplü araçlar olarak bilinen LPG’li araçların sayısı gün geçtikçe daha da artmaya başladı. Peki bu araçlar güvenli mi?

LPG Sistem

LPG Sistem

LPG’nin tehlike bir yakıt olduğu, benzinden daha verimsiz olduğu, hatta kapalı otoparklara alınmadığı gibi yanlış bilgiler etrafımızdaki insanlardan kesin duymuşsunuzdur. Bu bilgilerin kasıtlı olarak yayıldığı fikrindeyiz. Çünkü siz yakıta ne kadar az miktarda ücret öderseniz, bundan en rahatsız olan kişiler petrol satıcılardır. LPG benzinden daha verimli ve güvenli bir sisteme sahiptir ve benzinden daha az çevreyi kirletmektedir. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki tüp dolu iken kesinlikle patlamaz. Boş tüpler ise aşırı derecede zorlandığı zaman ancak patlar. O yüzden araç kullanırken korkmanıza hiç gerek yok. İki araç kaza yaptığında benzinli araç lpgli araçtan daha kolay yanar. Neden mi? Tüplü araçlarda yangınlar elektrik aksanından olurken, benzinlide benzinden ötürü olur. Çünkü benzinin güvenlik sistemi yoktur. LPG’de ise tüp sacı çok kalındır ve emniyet sistemi mevcuttur. Ekibimiz olarak görüştüğümüz tüm uzmanlar güvenli yerde yapılan LPG’nin çok verimli olduğunu fakat bakımlarının aksatılmaması gerektiğini söylüyor.

Bir önceki yazımız olan İkinci El Aracın Kazasız Boyasız Olduğunu Nasıl Anlarız? başlıklı makalemizde 2.el boyasız araç anlama nasıl, boyasız kazasız araç anlama ve kazasız araç nasıl anlanır hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunuyum. Teknoloji ve araba konusunda oldukça meraklıyım ve yıllardır birçok konuda araştırma fırsatım oldu. Bu edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için böyle bir platform oluşturdum. Sizlere gerçek ve kolay ulaşılabilir bilgiler sunmak için hizmet etmek için buradayız. Umarım sitemizde size yararlı bilgiler bulmanızı sağlayabiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top