ARABA HABERLERI
LPG Ruhsata Nasıl İşletilir ?

LPG Ruhsata Nasıl İşletilir ?

Merhaba arkadaşlar. Bildiğiniz üzere benzin fiyatları aldı başını gidiyor. Bunun üzerine sürücüler alternatif yakıt tercihlerine yöneliyor. Dizel ve mazot km başına hesap edildiğinde benzine göre baya bir avantajlı diyebiliriz. Bugün sizlere LPG taktırdıktan sonra ruhsata işletme aşamalarını anlatacağız.

araca lpg işletme

araca lpg işletme

İlk olarak lpg takıldıktan sonra taktırdığınız işletmeden plan proje ve faturasını mutlaka alın çünkü bu belgeler ruhsata işletmede size gerekecek. Daha sonra aldığınız belgeleri 1 ay içerisinde ruhsata işletmeniz gerekiyor. Eğer işletemezseniz ceza işlemi uygulanır o yüzden dikkat etmek gerekiyor. Dikkat edeceğiniz bir başka husus ise lpgyi hangi il taktırdıysanız orada işletebiliyorsunuz. Mesela Ankara’da lpg taktırıyorsanız İstanbul’da bunu ruhsata işletemezsiniz. Fakat bununda bir yolu var tabiki. Taktırdığınız firmanın yetkili servisini bulup tekrardan plan proje belgesi alıp yaptırabilirsiniz. Fakat bu size 300 TL gibi bir fiyata mal olur.

ruhsata lpg nasıl işletilir

ruhsata lpg nasıl işletilir

Daha sonra Makine mühendisleri odasının istasyonlarına gidip sızdırmazlık belgesi alıyorsunuz. Bununda fiyatı yaklaşık 35-40 Tl. Araç Muayesini için Ek-1 Formu doldurmanız gerekiyor. Daha sonra bu belgelerle birlikte muayene istasyonuna giderek aracın muayenesini yaptırabilirsiniz. Yapacağınız en son işlem trafik tescil şubesine gidip bundan önceki belgeleri teslim ediyorsunuz. Bu aşamaların toplam ücreti 300-350 Tl arasındadır.

Bir önceki yazımız olan Araç Muayenesi Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde araç muayene işlemleri, araç muayene istasyonları ve araç muayene ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • lpg ruhsata işletme masrafı 2015
  • lpg ruhsata işletme
  • lpg ruhsata nasıl işletilir
  • lpg ruhsata işletme 2015
  • lpg ruhsata nasıl işletilir 2015
  • lpg ruhsata isletme 2016
  • lpg ruhsata işletme ücreti 2016
  • RUHSATA LPG İŞLETME
  • lpg ruhsat a nasil isletilir
  • lpg ruhsata işletme ücreti 2015

Hakkında admin

Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunuyum. Teknoloji ve araba konusunda oldukça meraklıyım ve yıllardır birçok konuda araştırma fırsatım oldu. Bu edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için böyle bir platform oluşturdum. Sizlere gerçek ve kolay ulaşılabilir bilgiler sunmak için hizmet etmek için buradayız. Umarım sitemizde size yararlı bilgiler bulmanızı sağlayabiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top