ARABA HABERLERI

Etiket Arşivi: elektrikli otomobil

Elektrikli Araba Modelleri

elektrikli otomobil

Arkadaşlar bugün elektrikli araba modellerinden dünya markası olan ve içten yanmalı motorda etkili olduğu kadar elektrik teknolojisine de hızlı bir giriş yapan BMW modellerinden bahsedeceğim. 2014 yılının Eylül ayından bu yana sadece Borusan Oto Ataşehir’de satışlarını sürdüren elektrikli BMW İ markasına Türk tüketicilerden yoğun ilgi gösterilmektedir. Bu ilgi üzerine Borusan Ankarada’da elektrikli otomobil satma kararı aldı. Tanıtacağımız araç Sadece elektrikli ... Devamını Oku »

Elektrikli Otomobil Nedir?

Elektrikli Otomobil

Değerli okurlarım bu yazımda sizler için günümüz teknolojisinin geldiği noktalarda hayatımızı kolaylaştıran bir çok yenilikten biri olan elektrikli otomobilin ne olduğunu, ne fayda sağlayacağını, nasıl kullanılacağını ve ekonomikliğini açıklamaya çalışacağım. Elektrikli otomobil elektrik enerjisi ile çalışan otomobillere verilen isimdir. Elektrikli otomobillerin otomotiv endüstrisinde ilerde önemli bir etkisinin olacağı düşünülmektedir. bu türdeki arabaların yakıt tasarrufu yanında şehir kirliliğini düşüreceği ve karbon ... Devamını Oku »

Yeni Nesil Elektrikli Otomobiller

Elektrikli Otomobil

Derindere Motorlu Araçların (DMA) üretmeye başladığı yeni elektrikli araçların pilleri, aracın içine entegre edilen hızlı şarj ünitesi ile artık şarj istasyonuna gerek olmadan şarj edilebiliyor. Yeni nesil DMA modelleri 1,5 saatlik şarjla 400 km yol alabilecek. Binek araçlara kendi teknolojisini uygulayarak onları tamamen elektrikle çalışan araçlar haline getiren DMA, yeni elektrikli Toyota Corolla modellerini satış ve kiralamaya sundu. Yeni nesil ... Devamını Oku »

Scroll To Top