ARABA HABERLERI

Etiket Arşivi: Araç muayenesi

Araç Muayenesi Öncesinde Neler Yapılır?

Merhaba. Bugün size araç muayenesinden bahsedeceğiz. Otomobil türü araçlar 2 yılda bir, kamyonet türü araçlar her yıl tuv türk tarafından muayene edilir. Muayene tarihi ruhsatınıza işlenir. Son yapılan düzenleme ile motorlu araç trafik belgesi artık verilmeyecek. O sebeble muayene kağıdınızı muhakkak saklamak gerekiyor. Muayene öncesi tüvtürk sitesinden bilgilerinizi girerek muayene tarihi alacaksınız. Muayene tarihinde de aracın muayene süresine dikkat etmek ... Devamını Oku »

Araç Muayenesi için Gerekli Evraklar

Merhaba. Bugün size araç muayenesi için gerekli ekipmanlardan bahsedeceğiz. Otomobil tipi araclar icin 2 yıl da bir muayene yaptırmak zorunludur. Bu muayene öncesinde hazır olması gereken şeyler vardır. Öncelikle aracınız da belirgin bir sorun varsa (lambaların yanmaması,Lastiklerin çok eskimiş olması,frenler de problem olması v.b.) bunları muhakkak tamir ettirin. Sizin bildiğiniz bir eksiklik olmasın. Daha sonra araç muayenesi alırken sistem de ... Devamını Oku »

Aracın Muayenesi Nasıl Yapılır

Değerli okurlarım; Araç muayene konusu insanlar açısından oldukça sıkıntı uyandıran bir konu olmakla birlikte, bazen günün tamamını almasıyla birlikte, genelde gereksiz gibi düşünülse de oldukça faydalı ve can güvenliğimiz açısından zorunlu bir durumdur. Araç muayenesinin yolcu ve şoför rahatlığı, sağlığı düşünüldüğünde yapılması son derece gereklilik arzetmektedir. Şimdi sizlere kısaca bir aracın muayenesinde karşılaşacağınız durumlardan bahsedeceğim. İlk olarak araç muayenesinde bakılacak ... Devamını Oku »

Scroll To Top