ARABA HABERLERI
Fiat Egea

Fiat Egea

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere Fiat ın Yeni Çıkardığı Egea modelini inceleceğiz. Fiat ın bu yeni modeli olan Egea diğer otomobillerine hiç benzemiyor. Aslında eskiden olan Tipo modelinin devamı olan bu model gerek hatlarıyla gerek dizaynı gerek donanımlarıyla olsun baya farklılık gösteriyor. Bu model için çok uğraşılmıştır. Model oluşturmak için yüklü bütçeler ayrılmış olup 2000 e yakın mühendis fikir babalığı yapmış. 3 yılı aşkın bir sürede tamalayabilmişlerdir.

Fiat Egea

Fiat Egea

Sedan sınıfında yer alan bu c sınıfındaki model kendi sııfındakilerle çoğu özelliği taşımaktadır. 3 motor seçeneği bulunmaktadır. Bunlar 1.4 benzin ve 1.3 , 1.6 dizel motor seçenekleridir. Benzinli seçeneği normal standartlarda seyrediyor. 1.3 dizel seçeneğide fazla farklı değil. Bu motor düşük hacimli motorlar olduğundan biraz zayıf doğal olarak. 95 hp 200 tork değerlerinde bir motor gücüne sahip. Bu yakıt bakımından tasarruf sağlasa da düşük devirlerde biraz can sıkabiliyor. Ama uzun yollar da sizi yormayacağını söyleyebiliriz. 1.6 dizel seçeneği ise 120hp ve 320 tork a sahip. Ama düşündüğümüz gibi çok atak bir araç değil. Ama az yüksek devirli kullanıldığı zaman çok agresif olabilmektedir. Yakıt tüketimi de gayet makul seviyelerde. Şimdilerde ise otomatik vites seçeneği sunuldu. Nedendir bilinmez ama benzinli seçeneği geldi. Bu model ise 1.6 benzinli ototmatik seçeneğidir. 110 hp 152 tork değerine sahip bu araç 100 km hızlanma süresi 11.2 saniye ve ortalama yakıt tüketimi de 6.3lt olarak ölçülmüştür. Bu da demek oluyor ki sehir içinde biraz fazla yakacaktır. Bence EGEA yı linea modelinde olduğu gibi şirket bünyelerinde filo satış için daha uygun gibi görünüyor. Ama tabi karar gene size aittir.

bir sonraki yazımızda görüşmek ümidiyle..

Bir önceki yazımız olan Bayan Sürücülerin Araba Tercihleri başlıklı makalemizde Bayan Sürücülerin Araç Seçimleri, Bayanların Oto Seçimi ve Bayanların Otomatik Vites Araç Seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunuyum. Teknoloji ve araba konusunda oldukça meraklıyım ve yıllardır birçok konuda araştırma fırsatım oldu. Bu edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için böyle bir platform oluşturdum. Sizlere gerçek ve kolay ulaşılabilir bilgiler sunmak için hizmet etmek için buradayız. Umarım sitemizde size yararlı bilgiler bulmanızı sağlayabiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top