ARABA HABERLERI
Elektrikli Araba Modelleri

Elektrikli Araba Modelleri

Arkadaşlar bugün elektrikli araba modellerinden dünya markası olan ve içten yanmalı motorda etkili olduğu kadar elektrik teknolojisine de hızlı bir giriş yapan BMW modellerinden bahsedeceğim.

elektrikli otomobil

Elektrikli Otomobil

2014 yılının Eylül ayından bu yana sadece Borusan Oto Ataşehir’de satışlarını sürdüren elektrikli BMW İ markasına Türk tüketicilerden yoğun ilgi gösterilmektedir. Bu ilgi üzerine Borusan Ankarada’da elektrikli otomobil satma kararı aldı.

elektrikli otomobil

Elektrikli Otomobil

Tanıtacağımız araç Sadece elektrikli motoru ile 170 beygir güç üreten ve tüm özellikleriyle şehir içi mobilitenin geleceği olarak tasarlanmış Bmw i3 yenilikçi tasarımının yanında geniş iç hacim sunuyor. Bmw i3’ün menzili eco pro+ modunda 200 km’ye kadar çıkabiliyor.

elektrikli otomobil

Elektrikli Otomobil

Bmw i8 ise hem benzin hem de elektrikli hibrit güç ünitesi ile toplam 362 beygir güç üretirken 0-100 km hızlanmasını 4.4 saniyede gerçekleştiriyor ve ortalama sadece 2.1 litre/100 km yakıt tüketimi rakipsiz olduğunu gözler önüne seriyor.

elektrikli otomobil

Elektrikli Otomobil

Bugünlük bmw i serisinin iki aracını tanıttık ünümüzdeki günlerde geleceğin teknolojileri olan diğer araçlardan bahsedeceğiz. Araçları incelediğinizde göreceksiniz ki gelecekte yolculuklar şimdikinden çok daha rahat ve konforlu olacaktır. Araçlarımızın şarj istasyonlarını arttırırsak iyi olacak..:)

Bir önceki yazımız olan Sıfır Araba Almak İstiyorsanız Burayı Mutlaka Okuyun!! başlıklı makalemizde en sağlam araba, en sağlam otomobiller hangileridir ve Güvenli sürüş hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • araba modelleri
  • araba modelleri ve isimleri

Hakkında mehmet kahraman

Lisans eğitimimi Eğitim Fakültesinde tamamladım.. Şuanda Şanlıurfa Siverek'te görevime devam ediyorum. Orta okul yıllarımda başlayan araba merakım uzun yıllardır benimle beraber ve bunu zevkli hale dönüştürecek çalışmalara daha çok yöneldim. Arabalarla içli dışlı geçen uzun bir süre zarfında çevremde bulunanların meraklı sorularıyla bir çok kez karşılaştığım ve yaşamımda hazırladığım cevapları siz değerli okuyucularımla paylaşabileceğim böyle bir ortamda bulunmayı uygun gördüm. Sizlere elimden geldiğince yaşadıklarımı, araştırmalarımı ve arabalar hakkındaki düşüncelerimi bu platformda ulaştırmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top