ARABA HABERLERI
Bir Arabanın Aylık Masrafı Ne Kadardır ?

Bir Arabanın Aylık Masrafı Ne Kadardır ?

Arkadaşlar; Yılın başı sonu veya ortası fark etmeksizin pek çok kişinin ortak hayali bir otomobil sahibi olmaktır. Bu hayalde otomobillerin bir statü göstergesi olarak sayılmasının önemi büyük. Neticede kültürümüzde de ev ve araba sahibi olmak en önemli hedefler arasında yer alır.

Aracın Aylık Masrafı

Aracın Aylık Masrafı

Araç almanın yanında araçların masraflarını da karşılamayı göze almak gerekmektedir. Bir aracın hem aylık hem de yıllık masrafları olacaktır. Bütün bu masraflar hakkında bilgi sahibi olmak, harcamalarımızı kontrollü yapmamızı sağlarken yıllık bütçe planlamanızı da kolaylaştıracaktır. Şimdi bu masraflara kısaca maddeler halinde göz atalım.

Aracın Aylık Masrafı

Aracın Aylık Masrafı

Aylık Otomobil Masrafları

1- Otomobil Taksitleri: Birçoğumuzun araç sahip olmasına krediler yardımcı olduğu için araç sahibi olduğumuzda ekonomimizi büyük oranda bu kredinin taksitleri etkileyecektir.

2- Akaryakıt masrafları: Lpg, mazot ya da benzin hangisini kullanırsak kullanalım aylık olarak belirli bir bütçe ayırmamız gereken önemli bir noktadır.

3- Park Ücreti: Özellikle büyük şehirlerde sürücülerin en büyük korkusu ve başlıca problemidir. Araçlarını güvenilir bir yere bırakma sorunu ve bu sorunun ortadan kaldırılması için ödenen ücretler.

4- Bakım ve Temizlik: Araçlarmızın bakımları ve temizliği aracın ömrünü uzatması gerekçesiyle yine önemli bir konudur.

Bir önceki yazımız olan Araba Alırken Hangi İşlemler Yapılır ? başlıklı makalemizde Araba alırken yapılacak İşlemler, Araba Almak ve Araba tescil işlemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunuyum. Teknoloji ve araba konusunda oldukça meraklıyım ve yıllardır birçok konuda araştırma fırsatım oldu. Bu edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için böyle bir platform oluşturdum. Sizlere gerçek ve kolay ulaşılabilir bilgiler sunmak için hizmet etmek için buradayız. Umarım sitemizde size yararlı bilgiler bulmanızı sağlayabiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top