ARABA HABERLERI
Atermik Cam

Atermik Cam

Merhaba arkadaşlar. Bugünkü yazımızda sizin için atermik cam hakkında bilgi vereceğim. Genellikle klimalı otomobillerle sunulan bu cam çeşidi güneşten gelen kızılötesi ışınları süzüp arabanın iç ısısının ayarlanmasında büyük önem taşmaktadır. En başlarda sadece 1998 yılından sonra sadece klimalı arabalarda kullanılmaya başlanan bu cam çeşidi daha sonra klimasız arabalarda da kullanılmaya başlanmıştır. Genellikle arabaların ön camlarında bulunur ama diğer camlarda da kullanılmıştır. Bu cam çeşidi klimanın rahatlamasında büyük önem taşır. Bu da yakıt tasarrufu yapmamıza olanak sağlayacaktır.

Atermik

Atermik cam görünüm

Aracımızda atermik cam olup olmadığını genellikle ogs ya da hgs etiket yapıştırılacak yerde nokta nokta şeklinde belirtilmiştir. Bunun da amacı atermikli camda ogs ya da hgs etiketi yapıştırıldığı zaman okumama rsiki bulunmaktadır. İlk başlarda bunu dikkate almayan sürücüler okumamaktan dolayı cezalar yediklerini biliyoruz. Bu yüzden atermik cam olan araçlarda bu nokta nokta şekillere dikkat etmemiz yararımıza olacaktır. Gelişen teknolojiler ışığında artık camlar atermikli dahi olsa ogs ya da hgs etiketleri etkilenmemektedir. Ama dediğimiz gibi işaretler varsa mutlaka oraya yapıştırmanızda fayda olacaktır.

Bir sonraki yazımızda görüşmek ümidiyle..

Bir önceki yazımız olan Otomobillerde Konfor Sistemleri başlıklı makalemizde Araçlarda donanım çeşitleri, Araçlarda Lüks Sistemler ve Otomobillerde konfor Donanımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • atermik cam nasıl anlaşılır

Hakkında admin

Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunuyum. Teknoloji ve araba konusunda oldukça meraklıyım ve yıllardır birçok konuda araştırma fırsatım oldu. Bu edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için böyle bir platform oluşturdum. Sizlere gerçek ve kolay ulaşılabilir bilgiler sunmak için hizmet etmek için buradayız. Umarım sitemizde size yararlı bilgiler bulmanızı sağlayabiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top