ARABA HABERLERI
Araç Muayenesi Nasıl Yapılır?

Araç Muayenesi Nasıl Yapılır?

Araç muayenesi her aracın belli periyotlar halinde düzenli olarak yapılması gereken bir düzenlemedir. Her araç, araç muayene istasyonlarına gerekli evrakları ile birlikte giderek muayenesini yaptırmak zorundadır. Araç muayenesinde gerekli olan evraklar; nüfuz cüzdanı veya ehliyet, ruhsat, trafik sigortası ve araçta olması gereken ekipmanlardır.

Araç muayene işlemleri detaylı anlatımı

Araç muayene işlemleri detaylı anlatımı

Muayene ücreti nakit olarak ödenmektedir. Kredi kartı ile ödemeler ise önümüzdeki yıllarda hayata geçmesi bekleniyor. Muayene ücreti otomobiller için 2015 yılında 181 TL‘dir. Aracı muayene etmek için bu linkten randevu almanız gerekiyor. Eğer randevu alırsanız saatlerce kuyrukta kalmak zorunda kalmazsınız. Bununla birlikte bazı muayene istasyonlarında sadece randevulu araç sahiplerine hizmet verilmektedir. Bu yüzden randevuyu mutlaka almalısınız. Daha sonra muayene istasyonuna giderek ister kendiniz ister muayene yaptırmasını istediğiniz kişi tarafından işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Fakat aracı teslim eden kişi tarafından teslim alınabilir. Bu detayı unutmayınız.

Hakkında admin

Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunuyum. Teknoloji ve araba konusunda oldukça meraklıyım ve yıllardır birçok konuda araştırma fırsatım oldu. Bu edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için böyle bir platform oluşturdum. Sizlere gerçek ve kolay ulaşılabilir bilgiler sunmak için hizmet etmek için buradayız. Umarım sitemizde size yararlı bilgiler bulmanızı sağlayabiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top