ARABA HABERLERI
Arabadan Zift Nasıl Çıkar ?

Arabadan Zift Nasıl Çıkar ?

Merhaba arkadaşlar. Herkesin başına mutlaka gelebilen bir sorunu pratik bir şekilde nasıl çözebileceğimizi anlatmak istiyorum. Arabarehberiniz ekibi olarak zift lekesini nasıl tekerlerden ve janttan temizleriz ondan bahsetmek istiyoruz. Öncelikle halk arasında bilinen yöntem gaz yağı yada mazot ile temizleme şeklidir. Bugün daha başka pratik bir çözümü basit bir şekilde sizinle paylaşacağız. Biraz önceki yöntemden daha uygun ve kolay bir şekilde.

Zift lekesi nasıl çıkar

Zift lekesi nasıl çıkar

Öncelikle bu yöntemi gerçekleştirmek için marketten margarin alıyoruz. Bildiğimiz kahvaltıda yada yemeklerde yediğimiz margarin bu. Margarini zift yoğunluğuna göre lekenin üzerine sürüyoruz. Buna kaporta ve jantlarda dahil olmak üzere. İyice sürdükten sonra aracımızı güneş gören bir yere çekiyoruz. Sürdüğümüz yağın erimesini sağlamak için. Yağ eridikten sonra güzelce tekerimizi yıkıyoruz ve zift lekesinden pratik bir şekilde kurtuluyoruz. Margarini 2 TL hesaplarsak 10 TL ye aracımızı tertemiz yapmış oluyoruz.

Bir önceki yazımız olan Arabadan Sigara Kokusunu Nasıl Çıkarabilirim başlıklı makalemizde sigara kokusu çıkarma, sinen sigara kokusu nasıl geçer ve tütün kokusu nasıl çıkar hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunuyum. Teknoloji ve araba konusunda oldukça meraklıyım ve yıllardır birçok konuda araştırma fırsatım oldu. Bu edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için böyle bir platform oluşturdum. Sizlere gerçek ve kolay ulaşılabilir bilgiler sunmak için hizmet etmek için buradayız. Umarım sitemizde size yararlı bilgiler bulmanızı sağlayabiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top