ARABA HABERLERI
Araba Temizliğinin Püf Noktaları

Araba Temizliğinin Püf Noktaları

Merhaba arkadaşlar. Aracınızı temizlemek için yüzlerce lira verip oto kuaförde temizletmek zorunda değilsiniz. Elinizdeki imkanlarla da bunu yapmak mümkün. Her evde bulunan malzemelerle aracınızı partlatmanız ve temizlemenin pratik yollarından bahsetmek istiyoruz.

Saç Kremi ile araç yıkama: Yanlış duymadınız evet duşlarda kullandığınız saç kremi ile arabayı yıkadığınız zaman daha parlak ve yağmur suyunu kolayca attığını görünce vazgeçemeyeceksiniz.

Ön Cam temizliği: Tozlu bir günden sonra yağmur yağması sonucu camınız kolayca çamur yığını haline gelebilir. Camınıza kola döküp durulayınca camınız kolayca temizlenecektir. Denemekte fayda var. Fakat iyi durulamaya dikkat etmek gerekiyor.

Otomobil Far Parlatma: Evde kullandığınız cam sil suyunu  farlarına bolca sıktıktan sonra pamuk veya benzeri bir bezle sertçe ovaladıktan sonra farlarınız nasıl parladığına siz bile inanamayacaksınız.

far temizleme

far temizleme

Cam Silecek Temizleme: Silecekleriniz aşırı derece kirlendiyse yani temiz camı bile kirletiyorsa amonyak ile suyu karıştırıp bir kumaş yardımı silmeniz tüm sorunu ortadan kaldıracaktır.

Ev yapımı Cila: 1o LT su ile bir miktar gaz yağını boş bir kovada karıştırdıktan sonra aracın her tarafına sünger yardımı ile yayın. Aracınızdaki değişikliğe hayran kalacaksınız.

Yıkama sonrası işlem: Aracınızı çok sıcak havada yıkamayın çünkü sabun lekeleri aracınıza kötü bir görünüm verir. Yıkama işlemi bittikten sonra kuru ve yumuşak bir bezle aracın her tarafını kuralayın yoksa damla lekeleri aracınızda kötü bir izlenim bırakabilir.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Otomatik vites mi düz vites mi ? başlıklı makalemizde Manuel mi otomatik mi, manuel vites mi otomatik vites mi çok yakar ve otomatik manuel vites karşılaştırmaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • araba ön camı mail

Hakkında admin

Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunuyum. Teknoloji ve araba konusunda oldukça meraklıyım ve yıllardır birçok konuda araştırma fırsatım oldu. Bu edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için böyle bir platform oluşturdum. Sizlere gerçek ve kolay ulaşılabilir bilgiler sunmak için hizmet etmek için buradayız. Umarım sitemizde size yararlı bilgiler bulmanızı sağlayabiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top