ARABA HABERLERI
Araba Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araba Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere araba sürerken ne gibi şeylere dikkat edilmesi gerektiği hakkında bilgi vermek istiyorum.

Emniyet

Emniyet Kemeri

Kesinlikle ve kesinlikle içkili araba kullanmayınız. İçkili araba kullanmak dikkatinizin olmaması demektir.İlk bindiğiniz zaman mutlaka emniyet kemerinizi takınız. Aynaları kontrol edin ve koltuk ayarlamasını yapınız. Farlarınızı hep açık tutun. Bu karşıdakini uyarmamızda yardımcı olacaktır. Sürüş esnasında iki elimiz direksiyonda olmalıdır. Ani manevra yapmanız gerekirse size avantaj sağlayacaktır. Kalabalık gidiyorsanız fazladan dikkat etmeniz gerekmektedir. Gerek yolcuların konuşması olsun gerekse orta dikiz aynasının arkayı görüş mesafesini azaltması olsun çok dikkat etmek gerekmektedir. Bisiklet ve motorlu sürücelere dikkat etmek gerekir. Zira aniden önünüze düşüverir. Sizi zor durumlara sokabilirler. Aracınızı temiz tutun. En azından arka cam ve dikiz aynalarını temiz tutun tutun. İyi bir görüş her zaman için iyidir. Takip mesafesine dikkat etmeliyiz. Takip mesafesi hayat kurtarır. Uzun yolculuklara çıkıyorsanız 3 saatten fazla araba sürmeyin. 3 saatte bir 15 dakika mola vermeniz yerinde olacaktır. Aracımız arkadan kayma yapıyorsa ani fren değilde gaz kesip direksiyonu diğer tarafa çevirmeliyiz. Burada yazdıklarımız tamamen güvenliğimiz içindir. Kurallara uymak hayat kurtarır.

Bir sonraki yazımızda görüşmek ümidiyle..

Bir önceki yazımız olan Otomobillerde Konfor Sistemleri başlıklı makalemizde Araçlarda donanım çeşitleri, Araçlarda Lüks Sistemler ve Otomobillerde konfor Donanımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

  • araba Ana emniyet kemeri mail

Hakkında admin

Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunuyum. Teknoloji ve araba konusunda oldukça meraklıyım ve yıllardır birçok konuda araştırma fırsatım oldu. Bu edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için böyle bir platform oluşturdum. Sizlere gerçek ve kolay ulaşılabilir bilgiler sunmak için hizmet etmek için buradayız. Umarım sitemizde size yararlı bilgiler bulmanızı sağlayabiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top