ARABA HABERLERI
2016 nın En iyi Elektrikli Otomobilleri

2016 nın En iyi Elektrikli Otomobilleri

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere 2016 yılında en iyi elektrikli otomobillerini sıralayacağız. Elektrikli otomobillere çoğumuz sıcak bakmıyor olabiliriz ama sıcak bakanlarda azımsanmayacak kadar olmuş durumda. Bunların başında tabi ki akaryakıt fiyatlarının çok fazla olması ve araçlarımızın fazla yakması gelmektedir. Bunun yanında motor hacimleri elektrikli arabalara yüksek olacağından vergileri de aynı oranda da yüksektir. Üreticiler artık elektrikli otomobil sektörüne çok fazla yatırım yapmakta. zira geleceğin otomobili olarak görüyorlar. Bu yüzden çoğu markanın artık bir tane de olsa elektrikli otomobili bulunmakta. Devlet bazında da artık bazı teşvikler başlamış durumda. Bunlar yatırımlarda olduğu kadar alınmasında da vardır. Bazı ülkelerde almak için teşvikler bulunmaktadır. Bunların amacı ise emisyon miktarını sıfıra indirmektir. Bunlara rağmen gidecek mesafesi bakımından altyapı çalışmaları eksik kaldığından biraz endişelendirmektedir. Ama bunlara rağmen tam elektrikli modeller hem ucuz hem pahalı olarak otomotiv satıcılarının vitrininde bizleri beklemektedir. Bunları sıralamak gerekirse aşağıdaki gibi sıralanabilir.

1- Volkswagen e – Golf

Volkswagen e - Golf

Volkswagen e – Golf

2- Tesla Motor S

Tesla Motor S

Tesla Motor S

3-Volkswagen e – Up

Volkswagen e - Up

Volkswagen e – Up

4-Renault Twizy

Renault Twizy

Renault Twizy

5-Nissan Leaf

Nissan Leaf

Nissan Leaf

6-Bmw İ3

Bmw İ3

Bmw İ3

Bir sonraki yazımızda görüşmek ümidiyle..

 

Bir önceki yazımız olan Elektrikli Araba Modelleri başlıklı makalemizde Bmw hibrit motor, bmw i3 ve bmw i8 hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Giresun Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunuyum. Teknoloji ve araba konusunda oldukça meraklıyım ve yıllardır birçok konuda araştırma fırsatım oldu. Bu edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak için böyle bir platform oluşturdum. Sizlere gerçek ve kolay ulaşılabilir bilgiler sunmak için hizmet etmek için buradayız. Umarım sitemizde size yararlı bilgiler bulmanızı sağlayabiliriz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top