ARABA HABERLERI
2015 Model Opel Corsa

2015 Model Opel Corsa

Corsa E olarak bilinen tanıtımı yapılan araç beklenenden fazla ilgi görünce bizler de sizler için bu yeni nesil Corsa’yı tanıtma gereği duyduk.

Opel Corsa

Opel Corsa

2015 Corsa tasarım itibariyle Astra’ya fazlasıyla benzerlik gösterdiğini söylemeden edemeyeceğim. Ön tasarımda daha keskin hatlara, yer veren opel, arka kısımda astra’nın küçülmüş modeli dedirtecek değişimler yapmış. Bu kötü mü olmuş? Açıkcası ben beğendim. Daha karakteristik tarza kavuşmuş. Fakat iç mekan için aynı şeyleri söylemek pek de mümkün olmayacak. Yeni Corsa’nın kokpiti, direksiyon simidi, orta konsol ve bir çok alan baştan aşağı değişmiş. Aslında iyi şeyler yapılmak istenmiş.

Opel Corsa

Opel Corsa

Fakat bu yenilikçi yaklaşım rakiplerine benzer tutum sergilemiş gibi duruyor. Sanki üst tarafı italyan araçlarından orta kısmı ise fransız araçlarından alınmış gibi. Yani belirgin Alman karakteristiği sergilenmemiş. Yani özgün adımlar atmaya çalışırken başarılamamış. Fakat bunları pek de kafasına takmayan biri iseniz, yeni kasa Opel Corsa’nın daha dolgun gösterişli simidi, yeni gösterge paneli, 7 inçlik dokunmatik multimedya ekranı, klima kontrol alanı gibi değişimler ilginizi çekecektir. Bunun yanında şu turuncu ekran aydınlatmasına yeni Corsa’da yer verilmemiş. Bu ton artık gına getirmişti.

Opel Corsa

Opel Corsa

Yenilenen Opel Corsa hakkında aktaracaklarım şimdilik bu kadar. Yakın zamanda teknik detayları konuşmak için burada olacağım.

Bir önceki yazımız olan 2015 Model Renault Fluence başlıklı makalemizde 2015 model renault fluence, 2015 renault ve 2015 renault fluence hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında mehmet kahraman

Lisans eğitimimi Eğitim Fakültesinde tamamladım.. Şuanda Şanlıurfa Siverek'te görevime devam ediyorum. Orta okul yıllarımda başlayan araba merakım uzun yıllardır benimle beraber ve bunu zevkli hale dönüştürecek çalışmalara daha çok yöneldim. Arabalarla içli dışlı geçen uzun bir süre zarfında çevremde bulunanların meraklı sorularıyla bir çok kez karşılaştığım ve yaşamımda hazırladığım cevapları siz değerli okuyucularımla paylaşabileceğim böyle bir ortamda bulunmayı uygun gördüm. Sizlere elimden geldiğince yaşadıklarımı, araştırmalarımı ve arabalar hakkındaki düşüncelerimi bu platformda ulaştırmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top