ARABA HABERLERI
2014 Model Şahin ve Doğan Slx Modelleri

2014 Model Şahin ve Doğan Slx Modelleri

Evet başlığı ilk okuduğunuzda şaşırdınız belki de yok artık felan dediniz istemeden de olsa. Ama okuduğunuz başlık tamamen gerçek ve ülkemizdeki doğan şahin çılgınlığını tüm dünyaya duyuracak bir adım.

2014 Model Doğan Şahin

2014 Model Doğan Şahin

Geçtiğimiz yıllarda Holland Car yaptığı bir araştırmada en sağlam araba modellerinin Türk yapımı Doğan Şahin olduğunu tespit etmiştir. Bunun üzerine hemen işe koyulan Hollandalı firma bildiğimiz üzere ülkemizde 1986-2002 yılları arasında üretilen ve satışa sunulan Doğan ve Şahin modellerinin patentini Tofaş’tan almıştı.

2014 Model Doğan Şahin

2014 Model Doğan Şahin

Tofaş’dan Doğan ve Şahin modellerinin patentini aldıktan sonra bu modelin ismini Docc olarak değiştiren Holland firması 2002 yılında aldığı patent ile 2005 yılından itibaren yeni Doğan Slx ve Şahin yeni adıyla Docc marka otomobilleri üretmeye başladı. 2010 yılına kadar ürettiği bu otomobilleri Etiyopya başta olmak üzere çeşitli Afrika ülkelerine satan Holland Car firması, arabanın bir çok ülkede satış patlaması yaşaması üzerine üretimini ilerleyen yıllarda da devam ettirdi.

2014 Model Doğan Şahin

2014 Model Doğan Şahin

Ülkemizde bir çok tutkunu bulunan Tofaş Doğan Slx ve Şahin otomobil modellerinin 2014 serilerinin ülkemizde de satışa sunulmasını bekleyen büyük bir kitle var. En kısa zamanda da ülkemiz piyasasına girmesini ümit ediyoruz. Tabi bu noktada yeni nesil araçlarla nasıl rekabet eder sorusu akla geliyor fakat Doğan ve Şahin bizler için birer tutkudur.

Bir önceki yazımız olan HatchBack Araba Modelleri 2015 başlıklı makalemizde hatchbach 2015 araba modelleri, hatchback nedir ve hatchback otomobil kasası hakkında bilgiler verilmektedir.

Popüler Başlıklar:

 • 2015 model şahin
 • 2015 şahin
 • 2015 model dogan
 • 2015 dogan
 • 2015 doğan slx
 • 2015 model doğan slx
 • 2015 model tofaş
 • tofaş şahin 2015
 • yeni doğan slx
 • şahin 2015 model

Hakkında mehmet kahraman

Lisans eğitimimi Eğitim Fakültesinde tamamladım.. Şuanda Şanlıurfa Siverek'te görevime devam ediyorum. Orta okul yıllarımda başlayan araba merakım uzun yıllardır benimle beraber ve bunu zevkli hale dönüştürecek çalışmalara daha çok yöneldim. Arabalarla içli dışlı geçen uzun bir süre zarfında çevremde bulunanların meraklı sorularıyla bir çok kez karşılaştığım ve yaşamımda hazırladığım cevapları siz değerli okuyucularımla paylaşabileceğim böyle bir ortamda bulunmayı uygun gördüm. Sizlere elimden geldiğince yaşadıklarımı, araştırmalarımı ve arabalar hakkındaki düşüncelerimi bu platformda ulaştırmaktan büyük mutluluk duyuyorum.

Bir yorum

 1. Merhaba arkadaslar bu tofasilar 2015 model uresinler bir cok kisi alirlar . Turkiye de modifiye sahin dogan cok . Ve hastasida cok bu arabanin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top